Yüz Şekline Göre Eşarp Nasıl Bağlanır?

12 Temmuz 2019
Yüz Şekline Göre Eşarp Nasıl Bağlanır?

Yüz Şekline Göre Eşarp Bağlama Biçimleri

Eşarp modelinin kombin üzerinde oluşturduğu büyük etki herkesin malumu. Vasat bir kıyafet kombini, doğru seçilmiş eşarp modeliyle şık hale gelebilir. Görüntüde eşarp etkisi sadece model üzerinden ortaya çıkmıyor. Eşarbın bağlanma biçimi de kombinin karakterini değiştirebilir.

Eşarbın baş üzerindeki konumlanma biçimi, yalnızca kombinin değil, yüzün algılanışını da etkiler. Bu sebeple, eşarp bağlarken yüz şeklinizden rehberlik almayı ihmal etmeyin. Yanlış bağlama biçimleri yüzün karakteristik özelliklerine abartılı bir vurgu yapabilir. Bu, yuvarlak yüzlerin olduğundan daha geniş ve tombul, köşeli hatlara sahip yüzlerin daha sert görünmesi vs. anlamına geliyor.

Peki, farklı yüz şekillerine göre Tesettür Eşarp Nasıl Bağlanır?

Kare Yüz Şekli

Kare yüzlerde alın, elmacık kemiği hizası ve çene hizası hemen hemen aynı orana sahiptir.

Böyle bir yüz şekline sahipseniz, şal ucunun göğüs üzerindeki kısmının oval şekilde durmasını sağlayın. Bu bağlama biçimi, yüz hatlarının keskinliğini bir dereceye kadar yumuşatacaktır.

Oval Yüz Şekli

Bu tipin karakteristik özelliği, çene genişliğinden daha büyük alın genişliğidir. Oval yüzlerde elmacık kemikleri hizasında çekilecek bir çizgi, yüzün enlemesine en geniş çizgisi olacaktır.

Yüz şekliniz ovalse, hemen hemen her eşarp bağlama biçimini başarıyla taşıyabilirsiniz. Bununla beraber, boyun bölgesini çok sıkı şekilde sarmamaya özen gösterin.

Yuvarlak Yüz Şekli

Bu yüzlerde elmacık kemiklerinin hizasındaki uzunluk ve burun hizasındaki uzunluk aynıdır.

Yuvarlak hatlı yüzlerde, yüzün olduğundan daha tombul görünmemesi için, eşarbın yüzü çevreleyen kısmını çok geride bırakmayın. Bonenin konumuna da aynı sebep dolayısıyla dikkat edin. Yüzü daha uzun ve ince göstermek isterseniz, bonenin, alnın en üst kısmını çevreleyecek biçimde durmasını sağlayın.

Kalp Yüz Şekli

Yüz tipine göre Tesettür Eşarp Nasıl Bağlanır sorusu kapsamında inceleyeceğimiz son tip kalp yüz şekli. Bu yüzlerde dikkat çeken ilk özellikler, yüksek elmacık kemikleri ve dar çenedir.

Kalp yüz tipinde dengeli görüntü sağlamak için, eşarbın alnın üstündeki kısmını, alnınıza yapıştırmayın. Eşarbı boyun bölgesine sıkıca sararsanız, çeneniz daha ince olarak algılanabilir. Boneyi alnın çok gerisinden takmak ise alnı olduğundan geniş gösterir. Her iki durum da simetrik olmayan bir görüntü ortaya çıkaracaktır.

 

 

Paylaş :
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.