Kabanlarda Zamansız Trendler Neler?

05 Kasım 2019
Kabanlarda Zamansız Trendler Neler?

Etkisini Yitirmeyen Detaylar

Moda kavramı kendinden en çok, tekstilde söz ettiriyor. Zamanın ruhuna uyumlanmakta modanın yardımına ihtiyaç duyuyoruz. Bununla birlikte moda, gelip geçici olanla ilgili bir kavram.

Sıkı bir moda takipçisi değilseniz ama giyim tarzında estetik değeri vasatın altına düşürmek de istemiyorsanız zamandan, yani modadan bağımsız detaylardan haberdar olmanızda yarar var. Bu detaylar ürün gruplarına göre farklılık göstermekte. Peki, dış giyimin en çok kullanılan parçalarından kabanlarda nelerin modadan bağımsız şekilde favori olduğunu biliyor musunuz?

Zamansız Kumaşlar

Tesettür Kaban Modellerinin zamansız trendleri önce kumaş türü üzerinden irdelenebilir.

 Kış soğuklarıyla mücadele eden giyim ürünleri oldukları için kabanlarda kumaş seçimi, sıcak tutma özelliği ön plana alınarak gerçekleşmekte. Sıcak tutma özelliğini elbette tüm kışlık kumaşlarda bulabilirsiniz, ancak burada önemli olan, işlevini yüksek performansla yerine getirirken, şıklığı göz ardı etmemek.

Kendine has ayrıcalıklı dokusu ile kaşe, sıcak tutma fonksiyonunu başarıyla yerine getirmenin yanı sıra, görüntüye estetik değer de katıyor. O nedenle, kabanlarda kaşenin zamansız detaylardan olduğunu söylemek mümkün.

Hem kumaş hem desenle ilgili olan kapitone de her sezonun kaban trendleri arasında kendine mutlaka yer buluyor. Kapitone, iki kumaş katmanı arasına elyaf, keçe gibi dolgu malzemeleri konulup çeşitli desenlerdeki dikimlerle meydana getirilir. Üretimde farklı kumaş türleri ve farklı dolgu materyalleri kullanılabilmektedir.

Farklı Stillere Yüksek Uyum Kabiliyeti

Zamansızlık özelliği taşıyan pek çok detayın ayırt edici özelliği, farklı tarzlara kolaylıkla uyum sağlayabilmeleri. Bir detay kombindeki diğer bileşenlere bağlı olarak klasik giyime de spor giyime de eşlik edebiliyorsa, zamansızlık özelliği kazanmaya daha yatkındır.

Kabanlarda kloş kesim, her stil için kullanılabilecek ve hiçbir zaman gözden düşmeyecek bu detaylardan. Yalnızca kullandığınız çantayı ve ayakkabıları değiştirerek kemerli kloş bir kabana klasik ya da salaş karakter kazandırmanız mümkün.

Tasarımın karakterini belirleyen detaylar arasında etki gücü yüksek olanlardan biri, renk. Renk, tek başına stil yaratma potansiyeline sahiptir. Kaban modellerinde siyah, kuşkusuz zamansız renklerin başında geliyor. Siyahla birlikte, kahverengi, füme, haki ve lacivert gibi baskın karaktere sahip renkleri de her dönem kullanabilirsiniz.

Zamansız Tasarımlar Moda Çizgi’de!

Her sezona uyum sağlayabilecek kaban modellerini online mağazamızdan inceleyebilir, Tesettür Kaban Fiyatlarındaki indirimlerdenyararlanabilirsiniz.

 

Paylaş :
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.