Şallarda Renk Seçimi Nasıl Yapılır?

06 Şubat 2020
Şallarda Renk Seçimi Nasıl Yapılır?

Şal Rengine Karar Verirken Nelere Dikkat Edilmeli?

Başörtüsü, tesettürün vazgeçilmezi, mutlak suretle kullanılması gereken parçası olduğu için şalın kombindeki önemi büyük. Tesettürün bu olmazsa olmazı ayrıca, kombinin mühim tamamlayıcılarından. O yüzden, şal seçiminde azami ölçüde dikkatli davranmak gerek.

Şal kararı verirken iki konu karşımıza çıkıyor: renk seçimi ve desen seçimi. Desen, büyük ölçüde kıyafet kombininin tarzından etkilenir. Desenli şal kullanacaksanız, kıyafetin hangi stili yansıttığına dikkat edin. Kıvrımlı çizgilerin, bol detaylı motiflerin hâkim olduğu desenler, “oryantalist desen”lerdir. Geleneksel nitelik taşıyan bu tür desenler, klasik tarzdaki kıyafet kombinlerine seve seve eşlik eder. Geometrik desenler ise modern bir karaktere sahiptir. Bunlarda kıvrımlı çizgilerden ziyade, düz çizgiler ve köşeler yer alır, genellikle asimetrik özellik gösterirler. Modern desenler, spor kıyafet kombinleri için ideal seçenektir.

Şal rengine karar verirken ise, kıyafet kombinine hâkim renkten rehberlik alınmalı. O halde, farklı kıyafet renkleri için şal rengi seçimini teker teker ele alalım.

Kıyafet Kombini Açık Renkliyse…

Açık tonlardaki bir kıyafet kombini için beyaz ve tonlarındaki Tesettür Şal Modelleri, risksiz seçimdir. Bunun yanı sıra, bahsi geçen renkler, pastel tonlardaki şalların kullanımı için de harika bir zemin sunar.

Canlı Renklere Dikkat!

Kombinlenmesi en zor renkler, canlı, sıcak ve parlak tonlara sahip olanlardır.

Koyu ve parlak pembe, yeşil, sarı gibi renklerin hâkim olduğu kıyafet kombinleri için nötr tonlardaki şalları tercih edebilirsiniz. Kıyafetteki renkle bire bir aynı renkte şal bulabilirseniz, bunu da kullanabilirsiniz, fakat hem kıyafette hem de şalda canlı ve parlak tonlar, günlük giyim için gereğinden fazla şaşaalı olabilir, rüküş görünme riskini meydana getirebilir. Her zaman en kullanışlı renkler olan beyaz ve siyah, bu noktada da işe yarar çözümlerin başında geliyor.

Kıyafet Kombinine Koyu Renkler Hâkimse

Kıyafette koyu renkler söz konusuysa, uyumu yakalamak adına şalda da koyu tonları tercih edebilirsiniz, ancak bu yöntem, monoton ve boğucu bir görüntü yaratma riski taşır. Hareketliliği sağlamada açık renkli şallardan yardım almayı deneyin.

Canlı ve parlak renkli şallar için ideal kombinler, koyu renkli olanlardır. Siyahın baskın olduğu bir kıyafet kombininde, bu tür şalları tereddüt etmeden kullanabilirsiniz.

Pratikçe Takılabilen Şık Modeller

Tesettür Şal Alışverişinde de en iyilerin peşinde olun. Şık ve kullanışlı şal modelleri Moda Çizgi koleksiyonlarında sizi bekliyor.

Nefes alabilen, hafif ve sağlam yapılı, trendleri yansıtan renklere sahip şallara online mağazamızdan ulaşabilirsiniz.

 

Paylaş :
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.