Salaş Tarz Nasıl Oluşturulur?

27 Kasım 2019
Salaş Tarz Nasıl Oluşturulur?

Salaş Tarz Nasıl Oluşturulur?

Şıklığı sadece, rahatsız edici dar kesimler gibi taşınması zor detaylarla özdeşleştiren moda anlayışları neyse ki artık demode. Yeni anlayışlar, şıklığın tanımını genişletti, ona ulaşmak için kullanılabilecek yollara yenilerini ekledi. Bu nedenledir ki artık konfordan ödün vermeden şık görünmek mümkün. Yani, “Hem karnım doysun hem pastam dursun” mottosu moda dünyasında ütopik değil.

Konforu şıklıkla buluşturan salaş stil, sokağın hâkimlerinden. Peki, salaş stil nasıl uygulanır? Neler bir görüntüde salaş etkisi ortaya çıkarabilir?

Odak Noktası Konfor

Bu stilin karakteristik özelliği, rahatlık. Tasarımlara ve kombinlere bu özelliği kazandıran unsur birçok modelde “oversize” kesim, yani geniş hacim.

Salaş olarak nitelendirilen kıyafetler genellikle bol kesimlidir. Bu noktada, bol kesim ile büyük beden arasındaki ayırımın farkında olmak önemli. Her salaş kıyafet büyük beden değildir veya her büyük beden kıyafet salaş değildir. Kendi beden ölçülerinizden büyük ölçüleri kullanarak da salaş görüntü meydana getirmek mümkün olsa da bu, şık görünmeme riski taşıyan bir yöntem. Salaş olma özelliği taşımaksızın, sadece sizin bedeninizden büyük bedenler için tasarlanan bir kıyafetin üzerinizde “çuval gibi” durma olasılığı yüksektir.

Spor Detaylara Ağırlık Verin

Salaş stilin spor bir karakter taşıdığını söylemek yanlış olmayacaktır. O yüzen, spor detaylara kombin içinde bolca yer verebilirsiniz.

Pantolon kombinlerini salaş stile uyarlamak, elbise ya da etek kombinlerini uyarlamaktan daha kolaydır, zira pantolon diğerlerine kıyasla daha hareketli bir yapıya sahip. Bu noktada, Tesettür Tunik Pantolon kombinleri gibi alternatifler, son derece kullanışlı olacaktır.

Pastel renkler, spor detaylardan bir diğeri. Somon, mint, pudra gibi renkler bu noktada çok işinize yarayabilir. Bununla birlikte, koyu ve/ veya canlı renkleri de elbette salaş stiller için kullanabilirsiniz. Bunlar özelikle kış kombinleri için uygun olacaktır.

Ayakkabıda ise alçak topuklu, düz tabanlı modelleri tercih edebilirsiniz. Loafer ayakkabılar, sneakerlar ve babetler, salaş giyim tarzlarını başarıyla tamamlayabilir.

Asimetrik Kesim

Salaş stilin o kuralsız ve başına buyruk halleri, kıyafetlerde asimetrik kesim kullanımına izin veriyor. Asimetrik kesim ve salaş stil, birbirlerine uyumlu karakterlere sahip.

Uç kısımlarında ya da kol ağızlarında asimetrik yapı olan tunik, elbise ve etekleri salaş giyim tarzı için değerlendirmeye almanız mümkün.

Tunikler Salaş Stil İçin Kullanışlı

Uzun ve bol yapıdan dolayı Tesettür Tunik Modelleri, tek başlarına salaş bir stil oluşturabilir.

Tunik, bol kesimli pantolon, sade aksesuarlar ve spor bir çift ayakkabıyı bir araya getirmek, salaş görüntü elde etmenizi sağlayabilir.

 

Paylaş :
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.