Modest Stil Nedir?

08 Kasım 2019
Modest Stil Nedir?

Modern ve Yalın

Görkemli ve şaşaalı tasarımlar elbette her zaman koleksiyonlarda kendine yer bulacak. Bununla birlikte modern çağ, sadeliği de trendler arasına soktu.

Karmaşası ve yoğunluğu artan günlük hayatın meydana getirdiği sükûnet ihtiyacı, hayatın pek çok alanında kişileri sadeliğe yönlendiriyor. Bu alanlardan biri de giyim modası. Önceki dönemlerde özensizlikle özdeş görünebilen giyim tarzları bugün, anlam değiştirdi. Yeni nesil tasarımcıların geniş bakış açıları sayesinde yalın çizgiler, hak ettikleri değeri görüyor. 90’lı yıllarda başlayan sadeleşme akımı, günümüzde yükselişini hızla sürdürmekte. Sadelik artık, her sezonun değişmez trendleri arasında.

İşte bu nedenle, modern çağın favori giyim tarzlarından biri, modest giyim. Adından sık sık bahsettiren bu stili ne kadar tanıyorsunuz? Hangi detaylar bir görüntünün modest olarak nitelenmesini sağlıyor?

Modest Stil Nasıl Uygulanır?

Bu stil için “mütevazı giyim tarzı” ifadesi de kullanılmakta, zira gösterişten uzak ve dingin bir karaktere sahip. Modest giyim tarzı, sade, rahat, kapalı ve modern giyimi ifade ediyor.

Kombinde modern etki, sadeliğin şıklıkla bir araya gelmesiyle elde edilmekte. Bu kapsamda, tek ya da yalnızca iki renk kullanımı, modest stil oluşturmada önemli bir detay. Desensiz, tek renkli tesettür elbiselerve iki renkten meydana gelen Tesettür Takımlar, bu sebeple modest stilin sık kullanılan parçalarından. Aksesuar seçiminde de yalınlık kuralı hâkim. Gümüş gibi şamata çıkarmayan ihtişama sahip materyallerden üretilen aksesuarlar kullanılabilir. Bununla birlikte takı, modest stilde olmazsa olmaz bir unsur değil.

Çıkış noktasında İslami giyim kurallarını görüyoruz. O yüzden modest stil, giyimini dini kurallara göre şekillendiren şehirli, modern kadınlar tarafından daha çok kullanılmakta. Bununla beraber günümüzde, modest giyim tarzının bu kesimin dışına taştığını söylemek mümkün. Modern bir karaktere sahip olduğu için o, minimalizmi hayatının odağında konumlandırmış herkesin ilgisini çekiyor.

Modest Şıklığı Yansıtan Takımlar

Modest stilde maharet, sadelik ve şıklığı aynı tasarımda bir araya getirmek. Bu özelliği yalnızca, rafine estetik anlayışlarıyla şekillenen koleksiyonlarda bulabilirsiniz.

Moda Çizgi, iddialı koleksiyonları kullanıcıyla buluşturmaya yeni sezonda da devam ediyor. Online mağazamızda bulacağınız takımlar yeni sezonun trendlerini yansıtırken, modest tarza da başarıyla uyum sağlayacak.

 

Paylaş :
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.