Tesettür Elbise Nasıl Kombin Yapılır?

24 Aralık 2019
Tesettür Elbise Nasıl Kombin Yapılır?

Hangi Elbise Nasıl Parçalarla Tamamlanmalı?

Tek parça olduğu için elbiseler, birbirine uyumlu kıyafet seçimi konusunu karşımıza çıkarmıyor, ancak bu, “uyumlu seçim” meselesinin tamamen gündem dışı olduğu anlamına gelmemekte. Başörtüsü, ayakkabı, takı gibi tamamlayıcı parçalar için uyum odaklı tercihlerde bulunmak gerek.

Peki, Tesettür Elbise Nasıl Kombin Yapılır?

Farklı stillerdeki elbise modelleri ve kombin türleri, farklı seçim kararlarını gündeme getiriyor.

Ayakkabıya Karar Verirken…

Ayakkabı tercihinde iki konu karşımıza çıkmakta: renk seçimi ve stil seçimi.

Elbise ve başörtüsü aynı renk tonlarında değilse, ideal olanı, elbise yerine, başörtüsü rengine göre karar vermek. Ayakkabının başörtüsü ile aynı rengi paylaşmasında fayda var.

Ne tür bir ayakkabının seçileceği konusunda ise elbise stilini rehber olarak alın. Klasik tarzdaki elbiseler veya abiye elbiseler için yüksek topuk, akla ilk gelen alternatiflerden. Şık tasarıma sahip babetler ve rugan ya da süet materyalden üretilen herhangi bir ayakkabı çeşidi de bu stiller için tercih edilebilir.

Loafer ayakkabılar ve Oxford ayakkabılar, hâkim yaka gibi sert karakterli bir detay taşıyan modellere kusursuz şekilde uyum sağlayacaktır.

Spor elbise modelleri için sneaker ayakkabılar, çok tercih edilenlerden. Bunun yanı sıra, günlük babet ve loafer ayakkabıları da spor kombinlere dâhil edebilirsiniz.

Başörtüsü Seçimi

Başörtüsüne karar verirken renk ve desen konularını değerlendirmeye almak gerekiyor.

Kullanacağınız eşarp ya da şal, elbette, elbiseyle uyumlu olmalı, ancak bu noktada, uyumun sadece aynı renkteki parçaları bir araya getirmekle sağlanabileceği yanılgısına düşmeyin. Farklı olsalar da birbirini tamamlayan renkler de uyumu meydana getirebilir. Elbise ya da eşarp, tek renkli değilse modele hâkim rengi dikkate alarak seçimde bulunun.

Başörtüsü desenine karar verirken, elbisenin stilini dikkate alın. Başörtüsünde geometrik desenler, spor elbiselere başarıyla eşlik edebilir. Kıvrımlı çizgilere sahip, bol detaylı geleneksel desenler ise klasik çizgideki kıyafetler için biçilmiş kaftandır.

Çanta Seçimi

Tesettür Elbise Nasıl Kombin Yapılır sorusunu ilgilendiren tamamlayıcı parçalardan bir diğeri, çanta.

Geniş hacimli, denim kumaştan üretilmiş çantalar ve bez çantalar, spor elbiselere kolayca uyum sağlar. Klasik stil elbise modelleri için ise parlak detaylara sahip küçük hacimli el çantalarını kullanabilirsiniz.

 

 

Paylaş :
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.