Trençkot İçin Kombin Önerileri

04 Ekim 2019
Trençkot İçin Kombin Önerileri

Trençkot Kombinlerinde Bunlar Aklınızda Olsun

Serin ve yağışlı havalar başladı, buna bağlı olarak dış giyim ürünleri yeniden kombinlerin önemli parçaları haline geldi.

Erkek dış giyim ürünlerinde olduğu gibi, kadınlara yönelik dış giyim ürünleri arasında da en popüler parçalardan biri, trençkotlar. Trençkot, baskın karakteriyle dikkat çekiyor. Doğru parçaları seçerek, trençkotun kombin içindeki etkisinden daha çok yararlanılabilir.

Peki, Trençkot Nasıl Kombinlenir?

Elde etmek istediğiniz etki, trençkotu hangi parçalarla tamamlayacağınız konusunda size rehberlik edebilir. Trençkotla maskülen, yani sert karakterli kombinler ya da kadınsı ve naif kombinler hazırlamanız mümkün. Bu stiller için hangi parçaların kullanılabileceğini teker teker irdeleyelim.

Maskülen Kombinler İçin Öneriler

Tasarımında çoğunlukla sert çizgilere sahip detaylar yer aldığından trençkot, zihinlerde genellikle maskülen bir karakterle özdeşleştir. Peki, klasik trençkot tasarımı neden bu kadar maskülen?

Bunda, trençkotun ortaya çıkış sebebi etkili. Adı, İngilizce trench (siper)  ve coat (palto) kelimelerinin birleştirilmesiyle oluşturulan bu kıyafet, I. Dünya Savaşı sırasında İngiliz subayları olumsuz hava şartlarından korumak için tasarlandı.

Askerleri yağmurdan ve rüzgârdan güçlü şekilde korumak amacıyla tasarlanan trençkotlar, o yıllarda sadece gabardinden üretiliyordu. Birinci Dünya Savaşı sırasında ve bunu takip eden yakın dönemde yalnızca erkekler tarafından kullanılsalar da savaş sonrası, sivil hayata girdiler ve kadın modasında da yer almaya başladılar.

Orijindeki bu maskülen karakteri korumak istiyorsanız trençkotu, onun gibi maskülen parçalarla tamamlayabilirsiniz. Ayakkabıda loafer ve sneakerlar ile geniş hacimli çantalar bu iş için kullanılabilir. Bu tür maskülen kombinler, kadın sokak modasının son yıllardaki trendlerinden.

Zarif Kombinler İçin Öneriler

Trençkot Nasıl Kombinlenir sorusunu feminenliğin baskın olduğu bir görünüm için soruyorsanız, zarif ve renkli ayrıntılar devreye girecektir.

İnce ve yüksek topuklu ayakkabılar, bu detayların başında geliyor. Yüksek topuğu tercih etmiyorsanız, şık babetler de zarif etkiler ortaya çıkarabilir. Küçük ve parlak detaylara sahip el çantalarıyla tamamlanmış trençkot, klasik stili kombine taşıyacaktır. Kombin pantolon içeriyorsa, feminen etki için dar paçalı modellerden yana tercih kullanabilirsiniz. Eşarp ya da şalda kıvrımlı çizgilerin, geleneksel detayların hakim olduğu desenler de, kombinde zarafeti ve feminen etkiyi arttırabilir.

 

 

 

Paylaş :
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.