Tesettürde Hangi Renkler Moda?

23 Ağustos 2019
Tesettürde Hangi Renkler Moda?

Renk Detayı İhmale Gelmez

Bütünü meydana getiren hiçbir parçayı küçümsemeyin. Her bir parçanın nasıl karaktere sahip olduğu, bütünün karakterini doğrudan etkiler.

Bazı detayların etkisi ise diğerlerine göre daha baskın şekilde hissedilebilir. Modada “renk”, bu tür detaylardan.

Renk, tasarımı etkileyen önemli ayrıntıların başında geliyor. Hangi rengin/ renklerin, ne şekilde kullanıldığı, tasarımın hangi karaktere sahip olduğunu büyük ölçüde belirler. Kimi zaman desen, kesim gibi diğer detaylar açısından birbirinin aynısı iki model arasında renk farkı, büyük bir farklılık anlamına gelebilir. Öyle ki, sadece rengin değişmesiyle bir modelin temsil ettiği konsept değişebilmekte. Örneğin, herhangi bir elbise modelinde pastel renk, tasarımı sokak modasına uygun hale getirirken, aynı modelde siyah renk kullanıldığında elbise, abiye niteliği kazanabilir.

Renk konusunda seçim yaparken trendler muhakkak gündeme geliyor. Sezon trendlerine uygun renk seçimiyle kombinleriniz daha güncel olacaktır. Peki, Tesettürde Hangi Renkler Moda? İşte, son birkaç sezondur koleksiyonlarda hüküm süren renkler!

Tabiat Gardıroplarda

Geçtiğimiz son birkaç sezonda olduğu gibi bu sezonda da renk teması, “doğa”nın etkisi altında. Günlük giyim ve abiye stillerde natürel renkleri sık sık gözlemliyoruz. Bu kapsamda pek çok model, haki, mürdüm, yeşil, çağla, vişne gibi tonlarla renkleniyor. Özellikle sokak modasında bu tonlar bolca kullanılmakta.

Saks, mor, bordo, indigo, tabiat vurgusunu ıskalamadan şık etkiler meydana getiriyor. Klasik tasarımlarda bu renkler sıkça karşımıza çıkmakta.

Pudra, somon gibi pastel renkler ise sevimli etkileriyle çok tercih edilenlerden. Bunlar, tasarıma samimiyet katmanın yanı sıra, doğayı yansıtma konusunda da başarılı.

Renk Seçiminde Bunlara Dikkat Edin

Renk seçiminin neye göre yapılacağı, Tesettürde Hangi Renkler Moda sorusu kadar önem taşıyor. Bu noktada, trendlerle beraber, kombinin kullanılacağı konsept ve benimsediğiniz genel stil de söz sahibi.

Abiye ya da ofis gibi konseptler, belirli kuralları gündeme getirir. Bunlar için seçim yaparken önce bu kurallarla bir çerçeve çizin. Ardından konsepte hâkim trendleri, kişisel beğenilerinize göre değerlendirin.

Söz konusu sokak modasıysa katı kurallar yok. Bu konseptte, stilinizi gerçekten yansıtabilecek tonların izini sürmelisiniz.

 

 

 

Paylaş :
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.