Tesettür Tunik Nasıl Olmalı?

04 Eylül 2019
Tesettür Tunik Nasıl Olmalı?

Tunik Seçiminde Neler Dikkate Alınmalı?

Her stile kolaylıkla uyum sağlayabilen karakterleriyle tunikler, özel organizasyonlardan günlük giyime, her konseptte size eşlik edebilir. Onlar, içinde yer aldıkları kombinlerin kuşkusuz, en baskın üyeleri. Bu etkiyi daha da güçlendirmek için, doğru tunik seçiminin yapılması şart.

Peki, Tesettür Tunik Nasıl Olmalı? Tunik seçerken göz önünde bulundurmanız gereken noktalar neler?

Tasarımın Sizi İfade Etme Gücü

Sokak modası kural koymaz. Sokaklarda sizi kısıtlayacak katı kurallar yok. O nedenle, sokak stilleri için kombin hazırlarken, kişisel beğenilerinizi tek rehberiniz olarak alabilirsiniz.

Günlük sokak kombinlerinde kullanacağınız tuniklerin seçiminde, sizi başarıyla ifade edebilecek tasarımların izini sürün. Spor tarzı benimseyenler, modest karaktere sahip tasarımlardan yardım alabilir. Detay bakımından göz yormayan desenler, asimetrik kesim, pastel renkler, spor tarzı ortaya çıkarmada çok işe yarayacaktır.

Koyu tonlar ve geleneksel desenler ise klasik- avangart karakterdeki stillerde iş görecektir.

Tuniği Kullanacağınız Konsept

Evet, sokak modasında dayatılan belirli kalıplar yok. Fakat ofis ve abiye konseptlerinde belirli kurallara uymanız gerek.

Ofiste kullanmak üzere tunik seçerken, casual ya da klasik seçenekleri değerlendirebilirsiniz. Parıltılı ayrıntıların yoğun şekilde kullanılması, ofis için fazla gösterişli olacaktır. Aksi yönde bir kural söz konusu değilse, denim kumaşı, koyu renkli olması kaydıyla, ofiste de kombine dâhil edebilirsiniz. Koyu renk, iş ortamının gerektirdiği ciddiyetin sağlanmasında önemli bir yardımcı.

Şık davetler için abiye etkisi gösterecek bir tunik arıyorsanız, avangart detaylar gündeme gelecektir. Taş, nakış, boncuk işleme, pul payet gibi gösterişli detaylara sahip tunikleri abiye etkisi meydana getirmek için tercih edebilirsiniz. Tuniklere abiye karakteri kazandırmada koyu renklerden de yardım alabilirsiniz.

Sezon Trendleri

Tesettür Tunik Nasıl Olmalı sorusuyla birlikte, sezonda etkisini baskın şekilde gösteren ayrıntıları, yani trendleri de göz önüne almanızda yarar var. Trendlerden haberdar olmanız ve bunları kombinlerde kullanmanız, güncel görünüme sahip kombinler ortaya çıkarabilmenizi sağlar.

Rafine anlayışlara sahip tasarımcıların koleksiyonları, modaya hakim ayrıntılar konusunda doğru fikir verecektir. Bunlar trendleri başarıyla yansıtabilir, trendleri kendi özgün yorumlarıyla kullanıcılara sunabilir. Özgün yorumlarla yeniden ele alınmış trendler, görüntüyü güncel kılarken, çoğunluktan sıyrılıp kendi farkınızı ortaya koymanızı da sağlar.

 

 

Paylaş :
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.