Tesettür Mayoyla Yüzerken de Mahremiyet

26 Temmuz 2019
Tesettür Mayoyla Yüzerken de Mahremiyet

Yüzme Keyfinden Mahrum Kalmayın

Yüzmek, bedensel ve zihinsel yarar sağlayan, son derece keyifli bir aktivite. Özellikle de kendinizi bıraktığınız su, engin bir denize aitse, tüm dünyevi kaygılarınızı karada bırakabilir, zihninizi kaostan bir süreliğine de olsa arındırabilirsiniz.

Tatil sezonu çoktan başladı. Bütün yılın yorgunluğundan kendinizi arındırmak için çıkacağınız tatillerde yüzme keyfinden mahrum kalmanıza gerek yok. Tesettür Mayo çeşitleri, tesettürlü kadınların da denizin ya da havuzun tadını doyasıya çıkarabilmeleri için tasarlanmakta. Peki, tesettür mayoların özellikleri neler?

Tesettür Mayo Özellikleri ve Çeşitleri

Tesettür mayolar, dini gereklilikleri ihlal etmeden yüzmeye imkân tanıyacak şekilde tasarlanmakta. Bunların ortaya çıkışı, tesettür dünyasının son yıllardaki dikkat çekici gelişmelerinden.

Tesettür mayolar, kullanıcı gereksinimlerinin ve beklentilerinin daha kapsamlı ve yenilikçi bir yaklaşımla ele alınmasının sonucu olarak ortaya çıktı. Bunları, diğerlerinden farklı kılan başlıca iki unsur söz konusu: suya verdikleri tepki ve vücudu yeterince örten tasarımları.

Tesettür mayolar, bedene yapışmamaları için su itici kumaşlardan imal edilir. Yani, su tutmaz, böylece vücut hatlarını belli etmezler.

Vücut hatlarını belli etmemelerinde rol alan bir diğer özellik, yeterli seviyedeki bol yapıları. Bunlar, dar kesimlerde üretilmez, fakat bu, tesettür mayoların çok bol yapılı olduğu anlamına gelmiyor. Gereğinden fazla bol tasarım da tesettür mayolar için tercih edilmemekte. Bol yapı hem iç kısımda su toplanmasına sebep olur hem de estetik açısından güzel bir görüntü meydana getirmez.

Tesettür mayolarda ayrıca, çabuk kuruma özelliğine rastlıyoruz. Bunlar, suyla temas kesildiğinde son derece hızlı şekilde kuruyabilir.

Kumaş yapısı konusunda vurgulanması gereken bir diğer konu likra malzeme. Likralı Tesettür Mayo modelleri, daha fazla rahatlık sağlamalarıyla dikkat çekmekte.

Tesettür mayolar yapısal tasarımlarına göre tam kapalı mayo ve yarı kapalı mayo olmak üzere iki gruba ayrılabilir. Tam kapalı mayolar kolların ve bacakların da tamamını örter, ayrıca boneye sahiptir. Yarı kapalı mayolarda ise yarım tayt ve kısa kol tasarımı söz konusudur.

Peki, ya moda? Fonksiyonel özellikleriyle ihtiyaçları karşılayan tesettür mayolarda estetiği de gözetebilirsiniz. Bu noktada, desen ve renk bakımından seçenekler hayli zengin.

 

Paylaş :
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.