Tesettür Abiye Seçerken Bunlara Dikkat Edin

31 Temmuz 2019
Tesettür Abiye Seçerken Bunlara Dikkat Edin

Tesettür Abiye Seçiminde Nelere Dikkat Edilmeli?

Tesettür Abiye Modelleri arasında seçim yaparken değerlendirmeniz gereken başlıca kriteler; organizasyon konsepti, vücut yapısı, güncel trendler ve kişisel beğeniler olarak sıralanabilir. Gelin, bu faktörleri yakından inceleyelim.

Organizasyon Konsepti

Abiye, her ne kadar akıllara bol ihtişamla birlikte gelse de, tüm organizasyonlar bu kadar ihtişam içermeyebilir. Bazı organizasyonlar daha sade konsepte sahiptir. Bunlarda iddialı abiye tasarımları, rüküş görüntü ortaya çıkaracaktır.

Bununla beraber, düğün gibi şaşaalı organizasyonlarda sade abiye modelleri ise, organizasyonun ışıltısı altında sönük kalmaya neden olur. Bu tür konseptlerde, ihtişam konusunda cömert modelleri tercih etmek risk içermeyecektir.

Vücut Yapısı

Seçenekleri değerlendirirken sadece modelin görsel tasarımını dikkate alma hatasına düşmeyin. Tasarım ne kadar şık olursa olsun, vücudunuzun yapısıyla uyumlu değilse, ortaya zarif bir görüntü çıkmaz.

Özellikle omuz, göğüs, bel, kalça ve basen genişliği ile bacak uzunluğu, bu noktada dikkate almanız gereken kriterler. Tesettür kuralları gereği kıyafet, vücut hatlarınızı belli etmemeli, fakat çok bol yapılı kıyafetlerin de estetik açısından kabul edilebilir olmayacağını aklınızda tutun.

Fazlalıklarınız varsa, vücudunuzun bu kısımlarında açık renkli, iri ve parlak desen, taş işleme gibi detaylara sahip abiye modellerinden uzak durun. Bu tür detaylar, üzerinde bulundukları alanı, olduğundan daha geniş gösterecektir.

Abiye Trendleri

Güncel kombinler hazırlayabilmek için modayı takip etmeniz gerekiyor.

Ayrıcalıklı tasarımlar sunan koleksiyonlar, daha iyi ve/ veya farklı olanlar konusunda size ilham verebilir.

Kişisel Beğenileriniz

Evet, modayı takip etmek önemli, fakat moda tarafından yönlendirilmek değil, ondan ilham almak konusuna dikkat etmeniz gerek.

Gündeme gelen trendleri kişisel beğeni süzgecinden geçirerek değerlendirin. Bu trendler arasında, mevcut stilinize uyanları ya da yeni stiller konusunda sizi heyecanlandıran fikirler verenleri kullanın. Unutmayın, önemli olan, aynada gördüğünüz kişiyi önce sizin beğenmeniz. Size kendinizi yabancı hissettirecek tasarımların içinde rahat hissetmeniz mümkün değil.

Moda Çizgi Koleksiyonlarını Gördünüz Mü?

Farklı tarzların ihtiyaçlarını başarıyla karşılayacak Tesettür Abiye Modelleri Moda Çizgi koleksiyonlarında sizleri bekliyor. Sezon trendlerinin özgün anlayışlarla yorumlandığı şık tasarımlara online mağazamızdan ulaşabilirsiniz.

 

 

Paylaş :
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.