Sokak Stili Nasıl Uygulanır?

28 Ekim 2019
Sokak Stili Nasıl Uygulanır?

Sokak Modası Nedir?

Özgür, ele avuca sığmaz, çok sesli, çok renkli… Yapısı dolayısıyla onu tanımlara sığdırmak pek mümkün değil ama sokak modasının ne olup ne olmadığı hakkında fikir vermek için bu ifadeler kullanılabilir. Otoriter ve kuralcı modanın aksine, sokak modası, esnektir. Katı kuralları dayatmayan, sadece ilham ve fikir veren sokak modası için, şekillendirmez, şekillenir demek doğru olacaktır.

Stüdyolardaki tasarımcıların değil, sokaktaki kullanıcıların söz sahibi olması, onun esnek karakterinin nedenlerinden biri. Sokak stilleri, kullanıcıların kendi karakterleriyle son halini alır. Sokak, tasarımcıların şekillendirdiği değil, ilham aldığı bir konsept. Günümüzde pek çok tasarımcı, koleksiyonlarını hazırlarken sokaktan ilham alıyor.

Peki, bir sokak kombini nasıl meydana getirilir? Hangi detaylar bir kombini sokağa uyarlar?

Geniş bir özgürlük alanındasınız. Burada katı kurallar yok. Bununla birlikte, seçimlere rehberlik edecek bir kurala ihtiyacınız varsa yalnızca, “kendin ol” kuralına uyabilirsiniz.

Spor karaktere sahip Tesettür Elbise Çeşitleri, feraceler, tunikler ve takımlar, tesettür sokak stillerinde sıkça kullanılanlardan. Hem şık hem de konforlu olan parçalar, sokağın favori üyeleri, ama konfor, bir kural değil. Sizi yansıttığını düşündüğünüz her tasarımı, kombine dâhil edebilirsiniz. Sakağa kendi renginizi ekleyin.

Sokak Stiliniz Hakkınızda Bilgi Verir

Kişinin kendini ifade etme gereksinimi, sokak stillerinin çıkış noktasında yer alıyor. Sokaklar, kimliğin ayırt edici noktalarını vurgulamak için gerekli zemini sağlamakta.

Kıyafetten aksesuara, dış görüntüyü meydana getiren her şeyin özgürce seçilebilmesi, kişinin kim olduğunu tam olarak ortaya koymasını kolaylaştırıyor. Dolayısıyla, sokak stilleri iletişim aracı olarak da işlev görmekte. Onu kullanarak dış çevreye, kim olduğunuzla ilgili bilgi verirsiniz.

Bu iletişim aracını doğru şekilde kullanmak için önce kendinizi tanımalı ve kendinizi nasıl ifade edebileceğinizi bilmelisiniz. Ardından da sizi başarıyla yansıtabilecek parçaların peşine düşmelisiniz. Bu noktada, moda tarafından şekillendirilmek yerine, modayı kendinizi ifade etmede bir araç olarak kullanabilmek önemli. Trendleri, olduğu halleriyle değil, beğenilerinize göre yorumlayarak kombine dâhil edebilirsiniz.

Sokağa Uyum Sağlayacak Tasarımlar Burada

Tek parça olmalarından dolayı kombin için uzun uzun düşünme zahmetinden kurtaran elbiseler, her mevsim, sokağın popüler üyelerinden.

Stilinizi ifade etmede başarıyla iş görecek tesettür elbiselere online mağazamızdan ulaşabilir, Tesettür Elbise Fiyatlarındaki büyük indirimlerden yararlanabilirsiniz.

 

Paylaş :
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.