Sezonun Tunik Trendleri Neler?

08 Ağustos 2019
Sezonun Tunik Trendleri Neler?

Sezonun Enerjisi Yüksek

Tesettür giyimin en kullanışlı üyesi tuniklerde bu sezon enerji hayli yüksek. Güncel kombinler meydana getirmek için kıpır kıpır trendlerden yardım alabilirsiniz.

Peki, bu sezon Tesettür Tunik Modelleri hangi detaylarla şekilleniyor? İşte, sezonun tunik trendleri!

Hareketli Desenler

Koleksiyonların enerjisi, hareketli detaylarla arttırılıyor.

Tunik tasarımlarında bu sezon çizgili desenler ile çiçekli desenleri bol bol görmekteyiz. Çizgili desen, hem spor hem de klasik tarza uyarlanabildiğinden oldukça kullanışlı. Çiçekli desenler ise yaz aylarıyla aynı frekansta olduklarından, sezonun favori ayrıntılarından.

Fırfır, modelleri hareketlendirmede kullanılan detaylardan bir diğeri. Tunik modelinin çeşitli kısımlarında karşımıza çıkan fırfır, naif etkiler meydana getirmekte. Tasarımlarda geleneksel etkiler ise nakışla elde ediliyor. Nakış işlemeli tunikler, gelenekselden gelen baskın bir güce sahip.

Ayrıcalıklı Kumaşlar

Modellerin görsel tasarımı kadar, yapısal özellikleri de bahse değer. Koleksiyonlarda bu sezon, ayrıcalıklı kumaşlara geniş bir yer verildiğini görüyoruz. Doğal kumaşlar, pek çok tasarımın odağında bulunuyor.

Keten, viskon ve pamuk, bu ayrıcalıklı kumaşlardan. Dayanıklı bir kumaş olan keten, gözenekli yapısı sayesinde yüksek hava geçirgenliğine sahiptir. Bu nedenle, keten kumaş için yaz aylarının vazgeçilmezi demek yanlış olmaz.

Sezon tuniklerinde sıkça karşımıza çıkan bir diğer kumaş türü, viskon içerikli olanlar. Kayın ağacından elde edilen viskon, selüloz içeriğe sahiptir. Bu içerik üretim sırasında akışkan hal alır ve selüloz sert forma girerken hiçbir değişikliğe uğramaz. Selüloz yapı üretim esnasında bozulmadığından viskon, pamukla benzer özellikler gösterir. Oldukça yüksek esneme kabiliyetleri ve yumuşak yapılarıyla viskon kıyafetler rahat bir giyime sahiptir.

Pamuk ise, doğal bir hammadde oluşunun tüm avantajlarını, üretimine katıldığı her kıyafete yansıtır. Pamuk içerikli kumaşlar, aşırı terletmeyen konforlu yapılarıyla, her zaman ayrıcalıklıdır.

Doğadan İlham Alan Renkler

Bu sezon, doğayı yansıtan renkleri pek çok parçada görmek mümkün.

Bu kapsamda koleksiyonlar taba, mürdüm, yeşil, kiremit, indigo ve haki gibi natürel karaktere sahip renklerle boyalı.

Bayrama Özel Tunik Kombinleri

Bayram yaklaşıyor. Bayram boyu şık görünmek, aslında bir bayram geleneği, aynı zamanda değerlere duyulan saygının göstergesi.

Bayrama yakışır şıklık için trendlerle şekillenen tunik tasarımlarından yardım alabilirsiniz. Özelikle hâkim yaka ve düğme gibi baskın özellik gösteren ve klasik tarza yakın detaylara sahip tunikler, bayram için ideal seçenekler.

Tesettür Tunik Bayramlık olarak kullanılabilecek modellere ve günlük giyimi renklendirecek modellere Moda Çizgi koleksiyonlarından ulaşabilirsiniz.

 

 

Paylaş :
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.