Nasıl Eşarp Alınmalı?

10 Eylül 2019
Nasıl Eşarp Alınmalı?

Eşarp Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

O, tesettür giyimin olmazsa olmazı. Bunun yanı sıra, kombin karakterinin önemli şekillendiricilerinden. O nedenle, eşarp seçerken dikkatli olmakta yarar var.

Peki, Nasıl Eşarp Almalıyım sorusuna cevap ararken hangi kriterleri değerlendirmelisiniz? İşte, eşarp seçiminde göz önünde tutmanız gereken önemli ayrıntılar.

Benimsediğiniz Stil

Eşarp seçerken gündeme gelen ilk kriterlerden biri, elbette, kişinin kendi beğenileri. Özellikle sokak kombini için eşarp arıyorsanız, kişisel beğenileriniz, size yol gösterecek tek rehber olabilir, çünkü sokaklarda, kendiniz özgürce ifade edebilir, stilinizi tam olarak yansıtan seçenekleri kullanabilirsiniz.

Klasik çizgideki stilleri benimsiyorsanız, geleneksel motiflerden meydana gelen desenler işinize yarayabilir. “Oryantalist” olarak da adlandırılabilen bu desenler, bol ayrıntılı ve eğrisel çizgilere sahiptir. Parlak koyu tonlar da eşarplarda klasik etkisi meydana getirecektir.

Kendinizi spor tarzla ifade ediyorsanız, enerjisi yüksek tasarımlara yöneleceksinizdir. Geometrik desenler, bunlardan biri. Tasarıma spor karakter katmada hayli başarılı olan geometrik desenler, aynı zamanda moderndir. Desensiz ve pastel renklerdeki eşarpların da spor karaktere sahip olduğu söylenebilir.

Konsepte Uygunluk

Sokak kombinlerinde sizi yansıttığını düşündüğünüz tasarımları kombine dâhil etmede özgürsünüz, fakat abiye ve ofis giyim için aynı şeyi söylemek çoğu kez mümkün değil.

Abiye konseptinde, kullanılacak baş örtüsü genellikle abiye elbise ile beraber tasarlanır ve kullanıcıya sunulur, ama eşarbı sizin seçeceğiniz bir durum söz konusuysa, renk tercihinde dikkatli olun. Giyeceğiniz kıyafet pastel renklerde olmadığı müddetçe, pastel renkli eşarpları bu tür kombinlerde kullanmamaya dikkat edin. Eşarpta pastel tonlar, elbisede bu tonlar yoksa, günlük etki meydana getirebilir.

Ofis için eşarp seçerken birden fazla canlı ve parlak rengin bir arada olduğu tasarımların, resmiyetin hâkim olduğu iş ortamlarına uyum sağlamayacağını aklınızda bulundurun.

Mevsim Özellikleri

Nasıl Eşarp Almalıyım sorusu, içinde bulunulan mevsimin özelliklerini de göz önüne almayı gerektiriyor. Bu, kullanışlılık ve konfor açısından önemli.

Yaz mevsiminde, eşarp kumaşı tercihini titizlikle yapın. Terletmeyen kumaşlardan yapılmış eşarpları değerlendirmeye almalısınız. Bu noktada, elbette pamuk gibi doğal hammaddelerden üretilmiş kumaşlar önceliğiniz olacaktır. Doğal kumaşların hava geçirgenliği yüksektir. Bunlar, aşırı terlemeye yol açmaz.

Hafif yapılı oldukları ve terle ıslandıklarında çabuk kurudukları için polyester içerikli eşarpları da yaz kombinleri için değerlendirebilirsiniz.

Güneş ışığının çoğunu yansıttığından üzerinde bulunduğu alanın fazla ısınmasına neden olmayan açık renkler de, terleme konusunda problem çıkarmayacaktır.

 

 

Paylaş :
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.