Ferace Nasıl Giyilir?

18 Temmuz 2019
Ferace Nasıl Giyilir?

Ferace Kombinlerinde Nelere Dikkat Edilmeli?

Tesettür modasının şekillenmesinde trendler ile birlikte, dini hassasiyetlere uygunluk da büyük önem taşıyor. Feraceleri tesettür dünyasının en gözde üyelerinden yapan konu tam olarak bununla ilgili; tesettür konseptine yüksek uyum.

Yeni moda anlayışları, ferace tasarımlarında eskiye kıyasla daha fazla model seçeneğini gündeme getiriyor. Dolayısıyla ferace kombinleri için artık daha fazla stil alternatifi var. Peki, ferace kombinlerinde nelere dikkat etmek gerek? Tesettürün en kullanışlı parçası Ferace Nasıl Giyilir?

Ferace ve Pardösü Arasındaki Fark Nedir?

Öncelikle ferace ile pardösü arasındaki ayırımı net şekilde belirlemek gerekiyor, zira dış giyimde kullanılan kışlık feraceler, pardösülerle karıştırılabilmekte. Kışlık feracelerle pardösüler, aynı fonksiyona sahiptir. Fark, bu iki parçanın tasarımıyla ilgili. Yakasız tasarıma sahip feracelere karşılık pardösülerde gömlek yaka, hâkim yaka gibi yaka modelleri söz konusudur.

Ferace Hangi Parçalarla Tamamlanabilir?

Yılın farklı dönemleri için farklı ferace tasarımları ve farklı ferace kombini stilleri mevcut. Yazlık feraceler, elbise formuna sahiptir, dolayısıyla başka bir kıyafet ile tamamlanma konusu bunlarda geçerli değil. Buna karşılık kışlık feraceler, pardösü işlevi gördüklerinden, diğer kıyafetlerle birlikte kombin oluştururlar.

Tasarımlar genellikle ayak bileğine kadar inen uzunluklara sahip olduğundan, bunların altına giyeceğiniz eteğin, feraceden daha uzun olmaması gerekiyor. Aksi halde, ortaya çıkan görüntü estetik değer taşımayacaktır.

Feraceyi pantolon ile tamamlayacaksanız modern stiller için, ayak bileği hizasından daha yukarıda biten ferace modellerini tercih edebilirsiniz.

Ayakkabı elbette, kombinin en önemli unsurlarından. Ayakkabı tarzına karar verirken, feracenin tarzını göz önünde bulundurun. Kot kumaşı gibi genç detaylara sahip feracelerde spor stil ayakkabılar uygunken, hafif topuklu ayakkabılar ve/ veya rugan materyalden üretilen modeller, abiye konsepti için tercih edilebilir. Bunların yanı sıra babetler, hemen hemen her ferace tarzına başarıyla uyum sağlayabilen ayakkabılardır.

Ferace Hangi Mevsimde Giyilir?

Ferace Nasıl Giyilir sorusu, feracenin yılın hangi dönemlerinde giyilebileceği sorusunu da gündeme getirmekte.

Bu noktada, belli bir zaman kısıtlaması söz konusu değil. Yılın her dönemine uygun ferace modelleri bulabilirsiniz. Görsel tasarım ve üretimde kullanılan kumaşın yapısı üzerinden modeller, farklı mevsimlere uyarlanmakta.

 

 

Paylaş :
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.