Büyük Beden Kıyafet Seçiminde Nelere Dikkat Edilmeli?

31 Temmuz 2019
Büyük Beden Kıyafet Seçiminde Nelere Dikkat Edilmeli?

Güzellik Kavramını Kalıpların Dışına Çıkarın

Büyük beden kombinler meydana getirirken öncelikli konu görüntünün nasıl algılandığını kontrol etmek. Yani, başarılı bir büyük beden kombin, görüntüyü mümkün olduğunca istenilen yönde şekillendirir.

Zarafet, yalnızca beden ölçüleriyle ilgili değildir. Basit kurallara dikkat ederek oldukça zarif görüntüler elde edebilirsiniz. Güzelliğin herkes için aynı ve değişmez sabitlere bağlı bir kavram olmadığını aklınızda bulundurun.

Peki, Büyük Beden Tesettür Giyim ürünleri seçerken nelere dikkat etmenizde fayda var? İşte, görüntüyü yönetebilmeyi sağlayacak bazı detaylar!

İddialı Desenler Konusunda Dikkatli Olun

Desen deyip geçmeyin. Detay niteliği taşımasına rağmen desenler, görüntüyü şekillendirici etkiye sahiptir.

Daha zarif algısı ortaya çıkarmada varlığını baskın şekilde hissettiren desenlere dikkat edin. İri, açık renkli ve/ veya parlak desenler, bulundukları bölgeyi olduğundan daha geniş gösterebilir. Bu nedenle, gizlemek istediğiniz bölgelerde bu tür detaylardan kaçının. Bunları, fazlalıklarınızın olduğu bölgelerden dikkati uzaklaştırmak için kullanabilirsiniz.

Genel kanının aksine, yatay çizgili kıyafetleri de tercih edebilirsiniz. Çizgiler bir parmak kalınlığından fazla kalınlığa sahip değilse ve aralarında da yaklaşık olarak iki santimetreden çok mesafe yoksa yatay çizgili desen, sanıldığını kadar sorun ortaya çıkarmayacaktır.

Dikey çizgileri kullanırken de dikkatli olmanız gerekiyor. Dikey çizgiler fazlalıklarınızın olduğu kısımlarda eğim alarak, buralardaki fazlalığa vurgu yapabilir. Bu nedenle, özellikle bel ve basen bölgelerinde ince, dikey çizgilerden uzak durun.

Koyu Renklere Mecbur Değilsiniz

Görüntünün algılanış şekli üzerinde renklerin etkisi de şekillendiricidir. Siyah, üzerine gelen ışığı geri yansıtmadığı için bulunduğu bölgeyi daha küçük gösterir. Açık tonlardaki renkler ise, ışığın büyük kısmını yansıttıklarından, üzerinde bulundukları alanın daha büyük olarak algılanmasına sebebiyet verir.

Renklerin bu etkilerinden dolayı, büyük beden kombinlerin gözdesi, koyu tonlar. Fakat kendinizi koyu renklerle kısıtlamak zorunda değilsiniz. Kombin içinde açık renkleri de kullanabilirsiniz. Bu noktada, doğru renk kombinini meydana getirebilmek önemli. Açık tonları, saklamak istediğiniz yerlerden dikkati uzaklaştırmada kullanmayı deneyebilirsiniz.

Kendi Beğenilerinizi Devre Dışı Bırakmayın

Büyük Beden Tesettür Giyim ürünleri seçerken tek konu, görüntünün daha zarif olarak algılanmasını sağlamak değil. Kişisel beğenilerinizi de göz önünde bulundurmayı ihmal etmeyin. Zarif görüntüler ortaya çıkaran seçenekler arasında, kendi tarzınızı yansıtanlara öncelik verin.

 

Paylaş :
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.